Olari Elts jätkab ERSO ees Mahleri suurteosega ({{commentsTotal}})

Olari Elts
Olari Elts Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Reedel, 3. veebruaril astub Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO) ees dirigendipuldis taas üles peakülalisdirigent Olari Elts. Sel hooajal muusikaloo suurteostele keskenduva Eltsi juhatusel kõlab seekordsel kontserdil universumi temaatikast, maast ja taevast inspireeritud muusika.

Õhtu kaalukaim teos on Gustav Mahleri "Laul maast", mida on nimetatud Mahleri parimaks sümfooniaks. Tegu on mahuka laulude tsükliga, mille tekstid põhinevad saksa keelde tõlgitud vanadel hiina luuletustel.

Solistidena osalevad teose ettekandes Viinis elav armastatud metsosopran Annely Peebo ning vaieldamatult üks juhtivaid ooperisoliste Mati Turi, vahendab kontserditeade.

Gustav Mahleri kõrval on kavas Eestis esmakordselt esitatava prantsuse helilooja Charles Koechlini (kelle sünnist möödub tänavu 150 aastat) sümfooniline poeem "Tähistaeva poole". Olari Eltsi sõnul võib Koechlinit pidada teiste prantsuse heliloojate Claude Debussy ja Maurice Raveliga samaväärseks heliloojaks, kes oli oma eluajal küll äärmiselt viljakas, kuid on teenimatult jäänud oma kuulsate ametivendade varju.

Lisaks kõlab kontserdi esimeses pooles veel soome hinnatud nüüdishelilooja Kaija Saariaho kolmeosaline suurteos "Orion" sümfooniaorkestrile.

Dirigent Olari Eltsi ja ERSOt ühendab ammune koostöö: Eltsi esimene kontsert koos ERSOga "City Life" toimus 1998. aastal, kavas oli John Adamsi, Steve Reichi ja Eino Tambergi looming. Esialgu peamiselt nüüdismuusika interpretatsioonidega tunnustust pälvinud Eltsi repertuaar on oluliselt laienenud, hõlmates kogu sümfooniaorkestrile loodut. Sageli on tema käe all esitamisel unustusehõlma jäänud väärtteosed.

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: