Mart Laar ja Epp Petrone andsid kumbki välja teose armastuslugudest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eestis on ilmunud kaks armastuslugude raamatut. Ajaloouurija ja kultuuriloolane Mart Laar on kirja pannud "Eesti suured armastuslood" ning Epp Petrone võttis luubi alla "Inspireerivad armastuslood läbi aegade".

Mart Laari raamat "Eesti suured armastuslood" sisaldab viitkümmet lugu Eesti lähemast ajaloost. Raamat algab Johann Voldemar ja Emilie Jannseniga, neile järgnevad Friedrich Reinhold Kreutzwald, Marie Kreutzwald ning paljud teised eesti kultuuri- ja ajaloo suurkujud. Loomingu peatoimetaja Janika Kronberg selgitas "Aktuaalses kaameras", et Mart Laari kaks suurt huviala ajaloos on olnud ärkamisaeg ja teine maailmasõda metsavendluse ja selle järelmitega. "Käesolev armastuslugude raamat katab ilusti selle aja," sõnas ta ja tõdes, et Laar ei lähe liiga tänapäevaseks kroonikaks kätte, vaid piirdub kultuurilooga, kus kõik on settinud. "Ta näitab kultuurilugu kui tervikut, kuidas meie väike Eesti ühiskond oma kujunemises on ühte põiminud."

Epp Petrone "Inspireerivad armastuslood läbi aegade" sisaldab lugusid üle maailma. Raamatust jäid välja Eesti lood, mida autor tahtis avaldada Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.Autor selgitas, et värske teose lood on väga erinevad.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: