Näitus saadab Võrumaa kunstihaiged sanatooriumi

Foto: ERR

Kuurortlinna Pärnu kunstnikud avasid täna Vana-Võromaa Kultuurikojas ühisnäituse pealkirjaga "Sanatoorium". Näitus on kokku pandud ekstra Võrumaal kunstihaigust põdevate inimeste jaoks, pakkudes midagi nii maali-, foto- kui ka skulptuurisõpradele.

Näitus "Sanatoorium" saab alguse Haide Rannakivi installatsiooniga, kus näituse külastaja saab teha ülesvõtte oma puhkusest kuurortlinnas Pärnus, vahendasid AK kultuuriuudised.

Kuraator Alar Raudoja ütles, et teadaolevalt Võru kandis väga sanatooriume pole, küll on Kubijal väike spaa.

"Me mõtlesime, et toome ikka õige sanatooriumi Võrru," sõnas ta.

Ning nagu sanatooriumis ikka, pakutakse ka Võrru saabunud sanatooriums erinevaid protseduure, mis Raudoja sõnul inspireeritud filmist "Mehed ei nuta".

"Seal oli nii vahvaid ütlemisi kuni sellenii välja, et "võtke paljaks ja tulge meie sekka", nii et siin on siis piisavalt palju inimfiguuri, enamasti küll paljalt, võib leida ka aluspesu," rääkis ta.

Andrus Joonase maalide ning Raudoja skulptuuride "Seitse tarka" kõrvalt leiab näituselt ka PUSA värviküllased maalid.

"Näitus on kokku pandud sellise väikese huumori ja hea tuju tekitajana, et püüdsime siis hoiduda kõigest, mis on masendav," tõdes ta.

Näitus "Sanatoorium" jääb avatuks kuni 11. juunini. 

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: