Lastejutuvõistluse "Minu esimene raamat" võitis Kadri Lepp ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kadri Lepp
Kadri Lepp Autor/allikas: Heigo Teder

Tänavu kaheksandat korda toimunud lastejutuvõistluse "Minu esimene raamat" võitis Kadri Lepp käsikirjaga "Tüdruk, kellel oli saladus". Sel aastal esitati konkursile 33 käsikirja.

Esimese koha pälvinud käsikiri "Tüdruk, kellel oli saladus" räägib jõulupühasid linna veetma tulnud poistest, kes avastavad, et uuel naabril on valus saladus, mida nad üritavad õnnelikult lahendada.

Žürii arvates oli tegu seiklusliku jõululooga, mis on kirjutatud hea keeletunnetusega. Tegu on mõttelise järjega raamatule „Poiss, kes tahtis põgeneda“, mis pälvis eelmisel konkursil teise koha. Kadri Lepp töötab Ugala teatris näitlejana. Esikohaga kaasneb preemia 1500 eurot. 

Teise koha pälvis Helen Käit käsikirjaga "Kummitusmaja". Käsikiri räägib linnast vanasse maamajja kolinud lastest, kelle uues elukohas hakkab sündima veidraid asju ning tundub, et majas elab kummitus. Teise koha preemia on 1000 eurot. 

Kolmanda koha pälvis Hugo Vaher käsikirjaga "Vääna juurdlusgrupp". Raamatu peategelased leiavad kohvri röövitud rahaga ja puutuvad peagi kokku selle taga olnud kurjategijatega. Kolmanda koha preemia on 500 eurot.

Ära märgiti kaks tööd: Maali Ilma "Hopspelleri amulett" (pseudonüüm) ning Pille Kanti käsikiri "Naaskli lood". Mõlemad tööd on plaanis avaldada. "Hopspelleri amulett" on ajalooliste sugemetega fantaasiarohke seikluslugu ning "Naaskli lood" räägivad omamoodi veidrast olendist, kes ühest kodust leitakse 

Kaheksa toimumiskorra jooksul on Tänapäeva lastejutuvõistlusele esitatud umbes 300 käsikirja, millest raamatuna on ilmunud umbes 50. Varasemate konkursside võitjate seas on muuhulgas Piret Raud, Kristiina Kass, Siiri Laidla, Markus Saksatamm, Juhani Püttsepp, Kairi Look ja Reeli Reinaus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: