Stardib XIII Tallinna kammermuusika festival ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: facebook.com/chamberfestival

Täna alustab XIII Tallinna kammermuusika festivalil, kus külaliste seas on oodatud Põhjamaade talentide sümfooniaorkester Norden ja Poola kammeransambel Baltic Neopolis Virtuosi.

Avakontsert, mis on linnarahvale tasuta, toimub Estonia kontserdisaalis 21. augustil kell 19.00, kus esineb Põhjamaade noorte talentide sümfooniaorkester Norden, solistidena on orkestri ees tunnustatud Rootsi sopran Susanna Andersson ja tšellist Jakob Koranyi ning dirigendipuldis on Johannes Gustavsson.

Väärtmuusikafestival kuulub Eesti klassikalise muusika tippsündmuste hulka ja on pärjatud Euroopa festivalide liidu EFFE kvaliteedimärgisega aastal 2015/2018, mis on suureks tunnustuseks festivali korraldajale muusikute fondile PLMF.

Nii orkester kui PLMF kingivad kõik festivali kontserdid Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikuks tähistamiseks.

Juba neljandat aastat püstitatakse 19. augustil Vabaduse väljakule telgi, kus toimuvad igal täistunnil kell 12.00-21.00 kontserdid. Esinevad noored muusikaõppeasutuste õpilased ja mitmed ansamblid.

Lisaks pakutakse linnarahvale tasuta võimalust kuulda Rootsi-Mihkli kirikus 22. augustil kell 15.00 tunnustatud interpreete - Kristina Kriit (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Neeme Ots (trompet) ja Tiia Tenno (orel).

26. augustil kell 19.00 ühendab Mustpeade Majas Läänemere muusikatalente Poola kammeransambel Baltic Neopolis Virtuosi, kus kaastegevaks on Eesti oma põlvkonna väljapaistvaim tšellist Andreas Lend.

Suurejooneline galakontsert toob kokku Eesti tippsolistide paraadi 29. augustil kell 19.00 Mustpeade Majja, kus antakse üle 12. korda Marje ja Kuldar Sinki nimeline noore muusiku preemia.

Tallinna Raekojas ja Hopneri majas esinevad 23.-28. augustil veel mitmed muusikud nii meilt kui ka mujalt ja festival lõppeb Euroopa komisjoni esinduse esitlusega 30. augustil kell 19.00 Tallinna Raekojas, esinejateks Euroopa Liidu noorteorkestri keelpillikvartett ja eesti klaveritrio HEMEIS.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: