Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tõrvas algas uue keskväljaku ehitus

Teisipäeval alustati Tõrvas EV100 projekti "Hea avalik ruum" raames kavandatud uue keskväljaku ehitustöödega, mille käigus rekonstrueeritakse Tõrva keskväljak ja sinna ehitatakse uus bussijaama hoone, avatakse ligipääs Veskijärvele ning rajatakse paisjärve äärde linna sümbolehitusena tõrvaahi. Keskväljak avatakse pidulikult 24. veebruaril 2018, Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval.

Ehitusala hõlmab täpsemalt Tõrva linna Keskväljaku, Nooruse pargi ja Tõrva veskijärve puhkeala ning neid ümbritseva ala ruumilist ja maastikulist lahendust. Projektiga luuakse elanikele atraktiivne elukeskkond ning ettevõtlusaktiivsuse suurendamiseks vajalik taristu. Ehituse teostab AS Merko Ehitus Eesti, kellega Tõrva Linnavalitsus sõlmis 25. augustil ehituslepingu. 

Tõrva keskväljaku rekonstrueerimisele andis tõuke EV100 arhitektuuriprogramm "Hea avalik ruum", mille raames korraldati alale parima lahenduse leidmiseks avalik arhitektuurikonkurss. Selle võitis ideekavand märgusõnaga "Mulgi kuurort", mille autorid on Mari Rass, Ott Alver, Alvin Järving ja Ilmar Klammer (AS Novarc Group ja OÜ Arhitekt Must), kelle töö on Tõrva uue keskväljaku rekonstrueerimise aluseks. 

Tõrva keskväljaku rekonstrueerimist rahastatakse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse meetme "Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" vahenditest. Projekti kogumaksumuseks on 2,358 miljonit eurot, millest EASi toetuse suuruseks on 1,2 miljonit eurot ning ülejäänu kaetakse Tõrva linna oma- ja laenuvahenditest.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: