Muusikakeskkooli kammerkoor sai konkursil Itaalias kulddiplomi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna muusikakeskkooli kammerkoor
Tallinna muusikakeskkooli kammerkoor Autor/allikas: Pressimaterjal

Tallinna muusikakeskkooli kammerkoor osales 21.–24. septembrini rahvusvahelisel koorikonkursil Itaalias Riminis ning võitis noortekooride kategoorias kulddiplomi aunimetusega "excellent". Grand Prix‘ voorus jäädi alla võitjatele, Hispaaniast pärit Leiola konservatooriumi noortekoorile Leiola Kantika Korala.

Tallinna muusikakeskkooli kammerkoori dirigent Janne Fridolin pälvis eriauhinna "Parim Grand Prix’ vooru dirigent".

Žürii esimees Richard Mailänder sõnas Eesti koori kohta nii:

"Neid kordi, kui ma konkursil olles oma naisele helistan ja õhkan – kui hea koor! – on vähe. Teid kuulates ma seda tegin. Te olete superkoor!"

Konkursil osalesid teiste seas koorid Lätist, Leedust, Ungarist, Rootsist, Sloveeniast, Portugalist, Venemaalt, Indoneesiast ja Guatemalast.

Tallinna muusikakeskkooli noortest muusikutest koosnev koor on saavutanud häid tulemusi varemgi.

Viimase viie aasta märkimisväärsed saavutused on I koht koos tiitliga "with outstanding success" noorte muusikute konkursil Summa Cum Laude Austrias 2013. aastal ja Riias toimunud kooriolümpia World Choir Games 2014 Champion´s Competition kategoorias saavutatud kuldmedal.

Kammerkooris laulab käesoleval õppeaastal 33 lauljat, kelle seas on koorijuhtimise, laulu-, muusikateooria-, kompositsiooni-, klaveri-, keelpilli- ja puhkpillieriala õpilased, vanuses 13–20 aastat.

Kammerkoori dirigent on alates 2012. aastast Janne Fridolin ja hääleseadja Rahvusooper Estonia metsosopran Triin Ella. 

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: