Eesti võib saada ruumivoliniku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti võib saada ruumivoliniku, kelle ülesandeks on avalikku ruumi puudutavate otsuste parem korraldamine. Uue institutsiooni loomist hakkas arutama täna esimest korda kogunenud ruumiloome ekspert-rühm.

Riigikantselei juures kooskäiv ekspertrühm peab aasta jooksul jõudma kokkuleppele, milline peaks olema see kompetents, kes vastutab avaliku ruumi planeerimisotsuste eest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ekspertrühm leiab, et seeläbi võib hinnata paremini ruumiplaneerimise mõju ja kulukust. "Praegu räägime aktiivsemalt ruumivoliniku kohast, aga üks teine asi, mis on väga vajalik ja oluline, mulle tundub, on mõte ruumiseadusest. Et kui meil räägitakse ehitus- ja planeerimisseadusest ja transpordiasjad on hoopis kusagil mujal ja looduskaitsjad on veel neljandas kohas, siis tegelikult oleks vaja üht üldist seadust, mis võtaks ruumi kokku," rääkis riigikantselei strateegiabüroo Marten Kaevats.

Ruumivoliniku ülesandeid võib täita ekspertide kogu, ametkond või linnaarhitekt.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: