Ida-Virumaal saab täna alguse mastaapne Põhjamaade kultuurinädal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viljandi Kitarrifestival
Viljandi Kitarrifestival Autor/allikas: Mika Kallio

Põhjamaade kultuurinädal toob ligi 30 sündmuse seas Ida-Virumaale ja Narva Rootsi ja Soome džässieliiti kuuluvad muusikud, Norra fotograafide avatud stuudio ning Põhjala väikesaarte ja Balti riikide ühise fotonäituse, aga ka verivärsked Põhjamaade filmid ning spordipäeva.

"Ligi 30 sündmuse seas leidub midagi igaühele, seetõttu on raske välja tuua mõnd konkreetset sündmust. Kordumatu elamuse saab aga kindlasti jazzikontsertidest. Narva jazziklubis 10. oktoobril esinevad rootsi jazzieliiti kuuluvad muusikud Ola Bengtsson ja Erik Söderlind Rootsist, 14. oktoobril Sillamäe klubis Teine Taevas maailmas ainulaadne ja fenomenaalne trummar Mika Kallio, kellega koos astub lavale ka kaasaegset tantsu viljelev Satu Rinnetmäki," lausus kultuurinädala koordinaator Jevgeni Timoštšuk Põhjamaade ministrite nõukogu Eesti esindusest.

Jõhvis ja Narvas jookseb kogu nädala vältel värskete Põhjala filmide programm, mille hulgas on linateoseid alates thrilleritest ja komöödiatest ning lõpetades lastefilmidega. 12. oktoobril toimub Narva kunstiresidentuuris mitu kunstisündmust, avatud stuudios räägivad oma tööst huvilistele Norra fotograafid Ellen Suhrke ja Hans Hansen, sealsamas avatakse ka Ahvenamaal kokku pandud ning Põhja- ja Baltimaade fotograafide fotonäitus "Hetked", kus teeb kaasa ka Sillamäelt pärit Karel Kravik. TÜ Narva kolledžis toimuvad avatud loengud haridus- ja sotsiaalteemadel, mis on ühiselt olulised nii Põhjamaades kui ka Eestis. Haridustöötajatele suunitletud seminaril Connector räägib Kjell Helge Kleppestø uusimast õppeainest Norra üldhariduskoolides, mis käsitleb teadlike valikute tegemist hariduses ja karjääris.

Valdav osa kultuurinädala sündmustest on huvilistele tasuta. Üritus toimub 9.-15. oktoobrini.


Mika Kallio ja Satu Rinnetmäki esinevad 14. oktoobril kell 16 Sillamäel, teatris Teine Taevas.

Kallio ja Rinnetmäki improvisatsioon: 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: