Saaremaa muuseum saab endiste omavalitsuste esemetest olulist täiendust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Saaremaa muuseum saab lähikuudel oma kogudesse olulist täiendust tegevuse lõpetanud omavalitsuste esemetest ja sümboolikast. Ajalukku jäävate valdade atribuutikast on huvitatud teisedki muuseumid.

Saaremaa muuseumis on varasemate omavalitsuste atribuutikat ja sümboleid säilitatud ligi sadakond. Nüüd saavad riiulid olulist täiendust tegevuse lõpetanud Saaremaa omavalitsuste sümboolika ja esemete näol, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Valikut teha on raske, kui mõelda selle peale, et tulevikus võiks ju kogu seda vara eksponeerida linnuses püsinäitusel. Väga raske on vahet teha, kui ühe valla näiteks välja jätaks, teise mitte. Võimaluse korral ikka võtaks vastu, mida pakutakse," ütles Saaremaa muuseumi peavarahoidja Priit Kivi.

Saaremaa muuseum pole ainus, kes endiste valdade esemetest huvitatud.

"Karbis on Eesti Rahva Muuseumile ära pandud asjad, mida Lääne-Saare vald soovib saata muuseumile talletamiseks," rääkis Lääne-Saare vallasekretär Andrus Lulla, kinnitades, et ERM jõudis oma soovidega Saaremaa muuseumist ette.

Pitsatit Lulla veel ära ei anna. "Ei saa anda, vallavalitsus tegutseb 31. detsembrini ja siis me ilmselt otsustame selle pitsati annetamise Saaremaa muuseumile," ütles vallasekretär.

Esemed jõuavad esialgu küll muuseumi hoidlatesse, aga mingite aastate pärast võib neist üks suur ülevaatusnäitus tekkida.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: