Uuest Tallinna Kaubamajast saab kauplemispinna kõrval ka kohtumispaik ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna Kaubamaja kvartali ahitektuurivõistluse võitis arhitektuuribüroo DAGOpen, tööga "City Break". Hispaania arhitektidega koostöös valminud lahendus oma suurte klaaspindadega mõjub läbipaistvalt ja linnaruumi suhtes avatult.

Tulevikus viiakse autod ja kaubaliiklus maa alla ning tänav jääb jalakäijate ja ühistranspordi päralt. Tallinna Kaubamaja ja Viru keskust ühendav galerii on esialgsel eskiisil küll alles, kuid tulevikus ei pruugi see nii jääda, vahendas "Aktuaalne Kaamera".

15 osaleja hulgast võidutööd välja selgitada aidanud žüriiliige Jaak Huimerind ütles, et kontseptsiooni tugevaimd külg on siselahendus, mis kandub välja.

„Seesama tõusev siselahendus, trepistik, eskalaatorite kaskaad, mis algab tammsaare sissepääsust kuni Rävala puiesteeni, nimetas ta.

Võidutöö autor, DAGOpeni arhitekt Jaan Kuusemets ütles, et nende sooviks oli fassaadilt võimalikult läbipaistev kaubamaja, mis inimestes huvi tekitaks.

„See oleks koht, kuhu sa tahad minna niisama, näiteks aega veetma, määrata kohtumisi sõprade, tuttavatega või ka ärikohtumisi.“

Tallinna Kaubamaja ehitusega loodetakse alustada kahe aasta pärast. Kahes etapis toimuvad ehitustööd kestavad kokku kuni viis aastat ning kaubandustegevus sel ajal ei peatu.

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: Aktuaalne Kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: