Edith Sepp-Dallas jätkab filmiinstituudi juhina ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1511363040000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp-Dallas valiti uueks viie aasta pikkuseks ametiperioodiks filmiinstituudi juhiks.

EFI juhatuse liikme konkursile laekus kaks avaldust. Täna viidi läbi kandidaatidega vestlusvoor, mille järel tegi komisjon konsensusliku otsuse Edith Sepp-Dallase kasuks.

EFI nõukogu esimees Paavo Nõgene selgitas, et eksperdid ning nõukokku kuuluvad filmivaldkonna esindajad tõid välja, et Sepp-Dallase juhtimise ajal on EFI teinud head tööd, sõltumata loomingulises valdkonnas aeg-ajalt levivatest erimeelsustest.

„Filmivaldkonna esindajad ja nõukogu pidas oluliseks järjepidevuse ja stabiilsuse tagamist nii EFIs kui ka filmivaldkonna arendamisel tervikuna,“ ütles Nõgene.  

EFI juhatuse liikme ülesanne on sihtasutuse igapäevane juhtimine ja esindamine, ta vastutab põhikirja ja tegevuskava eesmärkide täitmise ning asutuse finantstegevuse eest.

Sepa senine tähtajaline leping lõpeb 2018. aasta märtsis. Tema uus ametiaeg on viis aastat.

EFI juhatuse likme valis EFI nõukogu, kaasates nõuandvalt kaks filmivaldkonna esindajat. EFI nõukogusse kuuluvad Paavo Nõgene (nõukogu esimees), Hagi Shein, Rein Oja, Aivo Vaske, Mati Kaalep, Lauri Kärk ja Valter Uusberg. Filmivaldkonna esindajad valikukomisjonis olid Andrus Raudsalu ja Martti Helde.

 Edith Sepp-Dallase visioon on leitav siit.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: