Muusikaõpetajate haridus ühtlustub ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sel kevadel lõpetab esimene lend tulevasi muusikaõpetajaid, kes omandasid magistrikraadi Tallinna Ülikooli ja Eesti Muusikakadeemia ühise õppekava alusel. Muusikaõpetaja haridust pakub Eestis mitu kõrgkooli, samas jõuavad klassi ette ka sellised noored muusikaõpetajad, kes ei tunne nooti ega mängi pilli.

Muusikaõpetajate Liit tegi haridusministrile ettepaneku ühtlustada erinevates koolides antav haridus, vahendas "Aktuaalne Kaamera".

Tallinna Ülikool on andnud muusikaõpet juba 70 aastat. Kevadel lõpetab esimene lend muusikaõpetuse magistreid, kes on õppinud Tallinna Ülikooli ja Muusikaakadeemia ühise õppekava järgi.

Kaks aastat tagasi magistriõppesse tulnud 18 noorest on tänaseks lõpusirgele jõudnud vaid pooled.

„Kui kaks suurt institutsiooni peavad koostööd hakkama tegema, siis algus on väga raske, palju erinevaid süsteeme, mida jälgida, palju erinevaid õppejõude ja koostöövorme, mis kõik kohe ei õnnestuda hästi,,“ leidis teise kursuse magistrand Anne-Lys Kuldma. „Mul on võimalik saada õpet oma ala professionaalidelt - mõlemast koolist need õppejõud, kes on omal alal väga tugevad.“ Ta lisas, et muusikaõpetajaid on väga erinevaid. „Ma olen ka kuulnud, et kolmandas klassis laps ei ole midagi kuulnud jo-le-mist, ehkki see on kindlalt õppekavas olemas. Kurb, et on õpetajaid, kes seda üldse ei rakenda.

Magistrant Kristiina Rebane kinnitas, et Muusikaakadeemia pakub tugevat muusikalist poolt ja Tallinna ülikool jällegi head pedagoogilist poolt. "Ei kujuta ette, et muusikaõpetaja ei oska nooti tunda või pilli mängida, see on nii loomulik osa muusikaõpetaja töös. Minu meelest on kurb, et mina olen 5 aastat oma haridust omandanud, aga tööandjad võtavad tööle ilma hariduseta inimesi, see on kurb."

Magistrandid leiavad, et praeguseks on ühine õppekava end õigustanud.

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: "Aktuaalne Kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: