Kogudus kolib põranda alt moodsasse kirikusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: "Ringvaade"

Seitse aastat on Maarja Magdaleena kogudus koos käinud sõna otseses mõttes põranda all - nende pea kohal asub Mustamäe Linnaosavalitsus. Peatselt on lootust uuele, juba kerkivale hoonele.

"Ringvaade" käis külas Mustamäe Maarja Magdaleena koguduses, mis seni on oma jumalateenistusi ning muid kirikuüritusi korraldanud keldrikorrusel asuvates ruumides. Päris väikeste beebide jaoks on ruumid teinekord liiga külmad. "Koguduse tööd saab teha väga erinevates kohtades," nentis kirikuõpetaja Tiina Klement, kelle sõnul eestlased ei ole sugugi usuleige rahvas, vaid pigem käituvad kirikukaugelt.

Koguduse rõõmuks on Mustamäele aga kerkimas modernne, laevakujuline hoone, mis kõige paremas mõttes järgib Põhjamaade moodsa arhitektuuri malle.

Mustamäe Kiriku Sihtasutuse juhataja Taavi Turvas ütles, et loodetavasti saab hoone valmis järgmisel aastal, ent palju sõltub ka lahketest annetajatest. Kokku neli miljonit eurot maksev kirikuhoone vajab valmimiseks veel miljonit. "Hoone võimaldab korraldada ka kontserte, pulmi, peiepakette," loetles ta.

Kogudusel on sada liiget, neist umbes pooled lapsed.

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: