Narva Vabast Lavast saab piiriülene teatrikeskus

Foto: ERR

Narvas algas Vaba Lava teatrikeskuse ehitus. Endisesse tehasehoonesse rajatav teatrimaja valmib aasta pärast ja muudab Narva piiriülese teatrikunsti keskuseks.

Aastakümneid peeti Linda tänava tehasehoone saalis parteikoosolekuid. Hiljem kiratses seal Narva Ilmarise teatri näitetrupp ja nüüd on lõpuks ometi alanud vaba lava teatrikeskuse ehitus, mis avatakse endise sõjatehase haldushoones aasta pärast, teatas Aktuaalne Kaamera.

Idee autor ja majaomanik Allan Kaldoja ütles, et hoonesse tuleb tegelikult kolm asutust. "Narva kohalik teater Ilmarine, mis lõpuks ometi, pärast aastakümneid ootamist saab omaenda väikse umbes 70-kohalise saali, Vaba Laba black-box, umbes 220le inimesele, samuti tuleb siia ERR-i telestuudio,“ selgitas ta.

Vaba Lava Narva keskuse projekteeris arhitektuuribüroo Allianss Arhitektid ja ehitab ettevõte Rand ja Tuulberg. Projekt maksab pea kolm miljonit eurot, millest neli viiendikku on riigipoolne tugi. Teatrimaja kõrvalhoone asukaid veel otsitakse. "Mind on õpetatud nii, et kõigepealt mune ja siis kaaguta. Nii et ma ei taha kindlaid lubadusi anda, aga meil jah käivad konkreetsed läbirääkimised nii selle torni osas, kuhu võiks tulla hotell, samuti teise tiiva osas, kus on paar päris potentsiaalset ja väga huvitavat üürnikku, kes samuti kõik annaksid juurde selle maja toimimisele sünergilise keskkonnana,“ rääkis omanik.

Narva teatrikeskuses saavad esineda Eesti teatrid ja kohalikud kultuuritegijad. Lisaks on Narva hea koht piiriüleseks koostööks.

Vaba Lava tegevjuht Kristiina Reidolv ütles, et juba praegu on Vaba Laval väga head suhted näiteks Peterburi teatritega. "Kindlasti toome siia Vene teatrilavastusi. Perspektiivis meil ongi plaanis korraldada Narvas rahvusvaheline teatrifestival ja ioleme mõelnud, et see võiks olla isegi piiriülene festival, mis toimuks samaaegselt nii Narvas kui Ivangorodis,“ selgitas ta.

Vaba Lava Narva teatrikeskus avatakse tuleva aasta 17. novembril mitmepäevase ja põneva kultuurikavaga.

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: Aktuaalne Kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: