Uues "Leedi Macbethis" põimuvad näidend, sonetid ja muusika ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

VAT Teatri uus lavastus "Leedi Macbeth" on sidunud Willliam Shakespeare`i näidendi "Macbeth" tema sonettidega. Tegelasterohket ja elava muusikaga pikitud draamat kannavad vaid kolm näitlejat.

Laval lahti rulluv verine armastuse ja võimu lugu jõuab vaatajani läbi kolme nõia, kellest lähtuvad ülejäänud, ligi 20 tegelaskuju Elina Reinoldi, Ago Sootsi ja Margo Tederi kehastuses. Eriline koht lavastuses on muusikal.

"Meie etenduse pealkiri on Leedi Macbeth. Me siin vaatleme seda lugu ka niimoodi, et mis juhtus selle perega enne," kirjeldas lavastaja ja näitleja Margo Teder. "Seal tekib üks lapse küsimus, samuti on mõned sonetid väga puudutavad just selle koha pealt.

Näitleja Elina Reinold selgitas, et kui nõiad on ennustanud leedi mehele suurt tulevikku, siis leedi püüab teha kõik selleks, et hea saaks tõeks. "Aga tegutsemiskires ta võibolla ei jõua alati mõelda, millised tagajärjed võivad tegudel olla. Ta ei vali vahendeid." Reinold lisas, et koos Ago Sootsi pillide ja masinatega on kogu heli samaaegselt nagu tekst.

"Me püüame kõiki asju põimida. See on kindlasti põnev nii vaatajale kui meile endile tegijatena," lausus ta.

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: Aktuaalne Kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: