Sörulased said jõulukingiks oma aabitsa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sörulased said jõuludeks isikliku aabitsa. Eriline Sörulaste aabits võtab läbi ajaloo kokku Sõrve säärel elava rahva tegemised ja kultuurilise eripära

Sörulaste aabits pole a ja b ehk keele õppimiseks, vaid nendele enam kui 250le leheküljele on kirja pandud sõrulaste eripärad ja muidugi ka enam kui tuhatkond sõrulaste oma sõna, teatas Aktuaalne Kaamera.

Selgub, et Sõrve säärel elavad sõrulased kõik päris ühtmoodi ei räägigi. "Täpitähti on imelik kirjutada," nentis aabitsa koostaja Mari Lepik, arvates siiski, et ka ülejäänud saarlastel on lootust kirjutatust aru saada.

Raamat on lugemiseks igale eale. Kujunduslikult on raamatus välja toodud mitmed pildilised näited, kuidas räägivad sõrulased ja kuidas sama asja kõik teised eestimaalased räägivad.

Keeletoimetaja Katrina Tarkin lisas, et poolsaarel elamise tõttu on sörulased teistest saarlastest mõnevõrra eraldatud, mis seletab ka keelelisi eripärasid.

Aga Isegi aabitsa pealkiri on kirjutatud sõrulaste moodi.

Sörulase aabits vähemalt esialgu raamatupoodidesse ei jõua, aga kõigile sörulastele peaks neid jaguma.

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: Aktuaalne Kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: