Veronika Portsmuth juhatab Tallinnas ja Helsingis Bachi suurvormi ({{commentsTotal}})

Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor
Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor Autor/allikas: Pressimaterjalid

Veronika Portsmuthi kooriakadeemia toob kahel järjestikusel õhtul Helsingis ja Tallinnas suure aastalõpukontserdina lavale Johann Sebastian Bachi suurteose "Magnificat" Es-duur, mida Eesti publik ei ole varem kuulnud.

28. detsembril Helsingi Toomkirikus ja päev hiljem Tallinnas Kaarli kirikus kõlava "Magnificati" kannab ette Veronika Portsmuthi kooriakadeemia sajaliikmeline kontsertkoor, üle-Eestiline noorte sümfooniaorkester ja Eesti parimad jazzmuusikud.

Projekti eestvedaja Portsmuthi sõnul soovib ta traditsiooniliste jõulukontsertide asemel pakkuda erilist elamust, esitades klassikalist suurvormi tavapäratult uudses, nii klassikalises kui minimalistlikus ja põhjamaiselt karges võtmes.

"Soovime koos koori, orkestri ja džässmuusikutega teha suurejoonelise kingituse korraga nii Eestile kui Soomele, mistõttu otsustasime korraldada "Magnificati" ettekande kahel järjestikkusel õhtul Helsingis ja Tallinnas," ütles Portsmuth. "Toomkirik Helsingis ja Kaarli kirik Tallinnas on erilised paigad, mille sümboolne tähendus annab kontsertidele veelgi erilisema ja pidulikuma aura."
 
Kontsertkoorile lisaks esitavad ajaloolist suurvormi ka neli solisti – Iris Oja, Elina Hokkanen, Lauri Saatpalu ja Marek Jürgenson. Klassikalistele kooriosadele ja kõlavatele hümnidele pakuvad kammerlikku vaheldust Peedu Kassi arranžeeritud vokaal-soolonumbrid, mis kõlavad džässivõtmes ja -instrumentide saatel.
 
"Bach tähendab tohutut vastutust ja väljakutset, kuid naudin ebatavalisi situatsioone ja usun, et meie suurepärane koostöö nii orkestri kui Peedu Kassi ansambliga kandub publikusse," lisas Portsmuth. "Ligi poole aasta jooksul, mil oleme teinud suureks aastalõpukontserdiks ettevalmistusi, on meeskonnas olnud väga eriline energia ja pühendumine, mis on suurte asjade õnnestumise puhul alati võtmetähtsusega."

Toimetaja: Helen EelrandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: