Sada Eesti mõtet. Saamuel Pliuhkam lollidest ({{commentsTotal}})

Foto: kaader filmist

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme.

Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Saamuel Pliuhkam: „Meie häda on see, et lolle on palju!”

Urmas Vadi: "Kuldsed sõnad härra Pliuhkami suust Riho Undi nukufilmis „Kapsapea”. Ja see lollus on tõesti suur häda. Kui Pliuhkamile enesele midagi ehk ette heita, siis seda, et ta enda arvates pole temal mitte kunagi midagi viga ja kõik hädad saavad alguse kusagilt väljastpoolt.

Ja ega selliste meeste või naistega pole ka väga võimalik midagi argumenteerida, nad lihtsalt räägivad, kuidas asjad on. Sealjuures on ta ka ettevõtlik ja meeletult aktiivne.

Pluihkam on läbinisti praktiline teoinimene, ta on seda Riho Undi nukufilmides ja oli juba ka Oskar Lutsul, kus Kalevi kojutulek ja vabadus tähendasid Pliuhkamile seda, et nüüd on vabadus puskarit ajada. Mati Unt on Saamuel Pliuhkamit võrrelnud purjus Kalevipojaga, kellel heade kavatsustega alustatud ettevõtmised joomase pea tõttu luhtuvad. Nojah, aga eks ka see tuleb sellest, et lolle on palju."

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtted loeb ette ilusaima raadiohäälega saatejuht, legendaarne Helgi Erilaid.

Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Valner Valme

Allikas: VikerraadioHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: