Kunstnik Jaak Visnap sai kunstnike liidu üle lõpliku kohtuvõidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jaak Visnap
Jaak Visnap Autor/allikas: Tanel Rannala

Kunstnik Jaak Visnap saavutas Eesti Kunstnike Liidu vastu lõpliku kohtuvõidu, kui eelmisel nädalal jõustus kohtuotsus, millega tema liidust välja heitmine tunnistati kehtetuks.

Riigikohus jättis eelmisel nädalal rahuldamata kunstnike liidu kassatsioonkaebuse ning muutmata Tallinna ringkonnakohtus Visnapi kasuks tehtud otsuse.

Visnap esitas 28. juunil 2016 maakohtule hagi, milles palus tunnistada kehtetuks kunstnike liidu volikogu 28. märtsi 2016 otsuse, millega ta arvati liidu liikmeskonnast välja.

Liit heitis Visnapi välja põhjendusega, et ta on kahjustanud oluliselt liidu ja tema liikmete huve oma tegevusega MTÜ Eesti Litograafiakeskus juhina, kuivõrd MTÜ jäi liidule võlgu.

Liit heitis Visnapile ette ka seda, et ta on MTÜ tegevuse kandnud üle Tallinn Art Space OÜ-sse, et vältida liidu esitatud nõuete rahuldamist. Samuti viitas liit sellele, et Visnap ei tasunud seitse aastat liidule liikmemaksu.

Kohus nõustus Visnapiga, et MTÜ Eesti Litograafiakeskus võlga ei saa seostada temaga, samuti tasus ta hagi esitamise ajaks liikmemaksu võla, mis oli valdavalt aegunud.

Liidu nõudes litograafiakeskuse vastu lõppes menetlus 20. aprillil 2016 kompromissiga, milles keskus tunnustas 18 625 euro 90 sendi suurust võlga.

Harju maakohus jättis 206. aasta 28. novembril Visnapi hagi rahuldamata. Visnap vaidlustas maakohtu otsuse Tallinna ringkonnakohtus ja saavutas seal maakohtu otsuse tühistamise.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: