Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Väike jumalanna" toob lavale legendid ja nukukunsti

Elav jumalanna on Nepali traditsioon, kus väike tüdruk tõstetakse kuni naiseks saamiseni jumalanna staatusse. Jaapani koreograaf Izumi Ashizawa on legendi põhjal loonud lavastuse "Väike jumalanna", kus põimuvad füüsiline teater, nukukunst ja animatsioon.

Etenduses teevad kaasa Eesti muusikaakadeemia füüsilise teatri ning nüüdis-muusika ja improvisatsiooni magistrandid.

Lavastus "Väike jumalanna" seob tervikuks erinevaid legende, uskumusi ja Jaapani füüsilise teatri tehnikaid. Lugu räägib külaühiskonnas sündinud puudega tüdrukust, kes valitakse nelja-aastaselt välja elavaks jumalannaks ning allutatakse elu karmidele reeglitele.

"Siiamaani toimub see Nepalis ja kui hakata järele mõtlema, on see päris jõhker lapse kasutamine, temalt lapsepõlve täielik äravõtmine ja kasutamine teiste inimeste huvides. Ta ei tohi rääkida ega ise kõndida, ta on nagu nukk. See on traagiline lugu ja ma usun et see traagika tuleb siit lavastusest kenasti välja," rääkis osatäitja Kersti Heinloo "Aktuaalsele kaamerale".

Lavastaja Izumi Ashizizawa sõnul puudutab lavastus ka vanade uskumuste ja kaasaegse maailma konflikti. "Mulle on oluline teema traditsioonide ja kaasaegse maailma uute ideede kooseksisteerimine. Tehnoloogia pealetung ja sotsiaalsete struktuuride muutumine muudab ka inimeste uskumuste süsteemi ja see on mõjutab inimeste elu vaimses mõttes. Minu arvates on oluline järele mõelda vaimsete väärtuste rollist traditsioonilises maailmas," sõnas ta.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: