Pärnu raamatukogu lugejate puuduse üle ei kurda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu keskraamatukogu saab sel kuul 109-aastaseks ning sünnipäevapeol pakuti sel puhul raamatukoguhoidjate valmistatud küpsetisi, loeti põnevaid raamatuid ning peeti maha malesimultaan. Peol olid kohal ka raamatukogu töötajad, lugemiskoerad Lex ja Chuck.

Pärnu raamatukogurahvas muretsema ei pea, sest nii lapsed kui ka täiskasvanud armastavad lugeda ja külastajaid jätkub, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Selle 109 aasta jooksul päris kõikide aastate kohta meil statistikat ei ole, aga just eelmise aasta kohta võime julgelt öelda, et meie raamatute laenutuste arv on tõusnud 10 000 võrra võrreldes 2016. aastaga. Mida veel tahta ühel raamatukogul," rääkis Pärnu keskraamatukogu turundusjuht Krista Visas.

Raamatukogu on kujunenud kogukonnakeskuseks, kus igas vanuses inimene leiab endale põnevaid tegevusi. Kui üksi lugemine tundub igavavõitu, siis raamatukogus saab ette lugeda lugemiskoertele Lexile ja Chuckile. Seekord lugesid oma lemmikraamatuid Märt ja Herman Avandi.

"Ma loen väga palju raamatuid, mulle väga meeldib. Saab targemaks, on huvitav. Praegu ma loen ühte sarja nimega "Lasse ja Maia detektiivibüroo", 13 raamatut läbi juba," rääkis 8-aastane Herman Avandi.

Lugemiskoerad Chuck ja Lex on head kuulajad. Lapsed saavad neile Pärnu raamatukogus ette lugeda igal teisipäeval.

"Lexile meeldivad tegelikult ükskõik millised raamatud - loomade raamatud ja täna Märt Avandi luges ka sellist põnevama häälega raamatut, need teevad siis olukorra põnevamaks," rääkis Lexi peremees Romek Kosenkranius.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: