Sada Eesti mõtet. Jüri Mõis: kus saab järjele ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme.

Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Jüri Mõis:

“Tahate saada järjele, tulge Tallinna! Kui ei taha, elage rahulikult Põlvas, Antslas, Vastseliinas edasi.”

Urmas Vadi: "Selle mõtte käis ettevõtja ja poliitik Jüri Mõis välja veidi enne millenniumi.

Nii mõnedki vaesed inimesed olid selle jutu peale vihased ja rääkisid seepeale mingitest vaimsetest väärtustest, identiteedist, mitteääremaastumisest. Aga see on muidugi lihtsalt vaese inimese jutt.

Jüri Mõis on öelnud, et ka Tartu on "kunstlikult üles haibitud linn" ja elumajad väljaspool Tallinna on "investeerimisvead". Tema mõtetest koorub väga selge pilt linnaruumist, kus tahab elada Jüri Mõis.

Lisaks on Jüri Mõis ühistrantspordi vastane, siiski teatava erandiga: "Ühistransport peab muidugi olema, et saaks sõita 10–16-aastased lapsed, puuetega inimesed, need, kel load on ära võetud ja kes on parajasti juua täis." Võimalik, et aastalõpu Prisma reklaam „Jälle raamat” on just tema mõtetest mõjutatud, sest Jüri Mõis on ka öelnud "Kaasaja progressiivses kodus enam raamatuid ei ole. Raamatud on igand, nende populaarsustrend ei liigu mitte ülespoole.""

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtted loeb ette ilusaima raadiohäälega saatejuht, legendaarne Helgi Erilaid.

Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: