Täna lõpeb hääletus: Vox Clamantis kandideerib BBC auhinnale

Foto: Pressimaterjalid

Eesti Rahvusringhäälingu Aasta Muusik 2017 Jaan-Eik Tulve koos ansambliga Vox Clamantis kandideerib mõjuka ajakirja BBC Music Magazine auhinnale. Vox Clamantise albumit “The Deer’s Cry” Arvo Pärdi muusikaga peetakse üheks aasta favoriidiks.

Kriitikutest koosnev žürii on viimase aasta parimatest albumitest valinud seitsmele auhinnale kandideerima 21 heliplaati ning Vox Clamantis on kolme koorimuusika kategoorias esile tõstetud ehk nomineeritud plaadi seas.

Oma valiku poolt hääletada saavad BBC Music Magazine veebilehel kõik kuulajad. Hääletada saab 19. veebruarini.

BBC Music Magazine ilmub aastast 1992 ning see ilmub praegu igakuiselt tiraažiga mis küündib peaaegu 40 000 eksemplarini. Tegemist on ühe mõjukaima ja suurima levikuga väljaandega, mis kajastab klassikalist muusikat.

Plaadifirmalt ECM ilmunud Arvo Pärdi muusikaga autoriplaadile ‟The Deer's Cry” on salvestatud helilooja vokaalmuusika ansambli Vox Clamantis ja dirigent Jaan-Eik Tulve esituses.

Plaadil kõlab Arvo Pärdi eeskätt käesoleval sajandil loodud a cappella koorimuusika.

Tuntumate teoste nagu ‟Da pacem Domine” ja plaadi nimilugu ‟The Deer’s Cry” kõrval on koha leidnud ka mitmed harva salvestatud vokaalinstrumentaalteosed nagu ‟Von Angesicht zu Angesicht”, ‟Sei gelobt, du Baum” ja ‟Veni Creator”.

Esimest korda plaadile saanud teose ‟Habitare fratres in unum” esiettekandja oli samuti Vox Clamantis.

1990. aastate loomingut esindavad ‟And One of the Pharisees…” ja ‟Gebet nach dem Kanon”.

Põikena Arvo Pärdi 1970. aastatel loodud teoste juurde kõlab tintinnabuli üks esimesi ja armastatumaid stiilinäiteid ‟Summa”, mille neljale häälele loodud originaalversioon kõlab praegu kontserdisaalides harva.

16-liikmelise vokaalansambli kunstiline juht on Jaan-Eik Tulve. Plaadil teevad kaasa viiuldaja Mari Poll, vioolamängija Johanna Vahermägi, kontrabassimängijad Heikko ja Taavo Remmel, lautomängija Robert Staak, Toomas Vavilov klarnetil ja Susanne Doll orelil.

BBC Music Magazine auhinna võitja kuulutatakse välja pidulikul tseremoonial Londonis King Place'is 5. aprillil.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: