Noored muusikud üle maailma kogunesid Tartusse orkestrite õpinädalale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartusse on kogunenud noori muusikuid üle maailma, et osaleda Baltimaade akadeemiate orkestri õpinädalal, mille eestvedaja on dirigent Kristjan Järvi.

Meistrite käe all lihvitud oskusi näidatakse reedel toimuval suurel lõppkontserdil Vanemuise kontserdimajas. Seejärel suundub orkester Balti riikide sajandale aastapäevale pühendatud kontserdituurile, kus tutvustatakse eesti, läti ja leedu süvamuusikat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Baltimaade akadeemiate orkestri õpinädalale on Eesti, Läti ja Leedu kõrval kogunenud noori muusikud ka näiteks Hong Kongist ja Brasiiliast. "Kohati on raske, sest me oleme kõik erinevas eas, erinevatest riikidest ja räägime erinevaid keeli. Ma arvan, et meie dirigent on väga tore ja koostöö temaga toimib hästi," jagas oma kogemust Yun-Hsiu, noor muusik Taiwanist.

Noor muusik Daniele Leedust lisas, et iga päev tutvutakse mitme dirigendiga. "Mõned neist on alles tudengid ja mitte väga tuntud tegijad, aga igaüks neist on meile väga palju õpetanud. Muusikule pakub see suurt inspiratsiooni," rääkis ta.

Ettevõtmisega soovitakse ühendada noori muusikuid ning anda noortele talentidele uusi oskusi ja kogemusi. "Ikka proovid proovid, vahepal natuke süüa. Meil on olnud grupiroovid, kus on siis nagu keelpillid eraldi ja puhkpillid eraldi ja samal ajal toimuvad ka meistriklassid," kirjeldas noor muusik Hanna-Stiina Tartust.

Balti riikide 100. sünnipäeva puhul mängivad noored iga riigi klassikalise muusika suurkujudelt. "See on minu jaoks esimene kord kuulda Arvo Pärdi esimest sümfooniat. See on väga ilus ja meeldis mulle väga. See on minu esimene
koostöö Balti muusikutega, nii et ma olen väga elevil," tõdes noor muusik Pietro Itaaliast.

Noori muusikuid saab kuulata homme Estonia kontserdisaalis ja reedel Vanemuise kontserdimajas. Seejärel suundub orkester kontserdituurile läbi Balti riikidesse, Gdanski ja Berliini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: