Suri Kanadas sündinud eestlasest koorijuht Charles Kipper ({{commentsTotal}})

Foto: facebook.com/charles.kipper

Reedel, 9.veebruaril lahkus Torontos armastatud koorijuht Charles Kipper.

Kanadas ilmuv väljaanne Eesti Elu teatas, et Torontos sündinud Eesti juurtega helilooja Charles Kipper suri 67-aastaselt.

Charles Kipper sündis 1951. aastal Kanadas eestlastest vanemate perre. Kipperi vanemad põgenesid pärast sõda Eestist Stockholmi ja sealt Torontosse.

Kipper pühendus oma töös suuresti Eesti muusikale. "Ma mäletan, kui ma olin kuue- seitsmeaastane ja kasvasin Toronto linnas üles. Mängisin tänaval oma kaaslastega ja isa hüüdis mind õhtusöögile: "Charles, tule sööma". Ma läksin pärast isa juurde ja ütlesin, et ära kutsu mind eesti keeles, ma tahan rohkem oma sõprade moodi olla, nad räägivad inglise keelt. Isa jäi natukene nukraks ja mõtles, et hästi. Mõni aasta hiljem ma olin õppinud pasunat puhuma, läksin Põhja-Ameerika Eesti päevadele ühes spordihallis. Seal olid tuhanded eestlased koos ja orkester. Ma puhusin tagareas tuubat ja sain nii ilusa elamuse, et koju tulles ütlesin isale ja emale, et olen nüüd uhke, et olen eestlane," meenutas Kipper oma lapsepõlve Vikerraadio saates "Üks lugu".

Saaremaa juurtega pianist, helilooja, koorijuht ja muusikaõpetaja Charles Kipper käis oma elu jooksul korduvalt Eestis nii Toronto väliseesti lauljate kontsertmeistrina kui ka oma Toronto Eesti meeskooriga, mida ta juhatas 30 aastat. Ta lõpetas Toronto kuningliku konservatooriumi muusikapedagoogika erialal ning õppis ka kompositsiooni. Muusikaõpetaja töö kõrval tegi ta kontsertmeistirna koostööd mitmete lauljatega ning komponeeris soololaule ja koorimuusikat sega- ja meeskoorile. Koos Stephen Belliga on nad välja andnud kaks plaati eesti soololauludega, kirjutas Eesti muusika infokeskus.

Ingrid Sepp Jaenes nimetas Kipperit Toronto Eesti loolikoori muuskaliseks hingeks, kes hiilgas heast energast. "Lapsed ja lapsevanemad jäävad Sind igatsema ja tänama ilusate mälestuste eest. Aitäh," ütles Sepp Jaenes Eesti Elule.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: