Tallinna raekoja näitus toob publiku ette linnavaated Eesti kunsti kuldajast

Foto: ERR

Tallinna raekojas avatud näitus "Rõõm linna südames. Maalid Enn Kunila kollektsioonist" toob Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul publiku ette harmoonilised ja õnnerikkad maastikud ning värviküllased ja elujaatavad linnavaated Eesti kunsti kuldajast aastatel 1910–1945.

Näha saab Ants Laikmaa, Paul Raua, Nikolai Triigi, Paul Burmani, Ado Vabbe ja mitmete teiste teoseid Enn Kunila kunstikogust. Väljas on ka valik Konrad Mägi maastikumaalidest, mida sai eelmisel poolaastal näha suurnäitusel Roomas. Näituse kuraator on kunstiajaloolane Eero Epner, kujundaja kunstnik Tõnis Saadoja.

"See on kingitus Eesti vabariigile ja siin on esindatud Eesti kuldaja kunst kõige helgemas ja paremas laadis. On eraldi saal Konrad Mäe töödega ja Mägi on minu absoluutne lemmik, ja siin on võimalik küllalt ülevaatlikult Konrad Mäe töödega tutvuda," rääkis kunstikollektsionäär Enn Kunila "Aktuaasele kaamerale".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: