Arvustus. Palm mängib päikselist proget ({{commentsTotal}})

Palm
Palm Autor/allikas: FB

Uus plaat

Palm

“Rock Island” (Carpark)

8/10

Philadelphia kunstrocki kvartett Palm kasutab kahte kitarri, elektribassi ja trumme. Ometi pole nad mingi konservatiivne indie-rocki orkester. Rockmuusika konventsioonid pööravad nad pigem pea alaspidi, mängides bassi ja trumme meloodiliselt ning kitarridega rütmifaktuure paika pannes. Või moonutades mistahes pilli kõla suhtelise tundmatuseni.

Punksuhtumine tähendab neliku jaoks pillide mängima õppimist oma vildakal moel, tulemuseks põhimõtteliselt progerock, mis ei kõla samas õpetatud muusikana. Kui, siis iseõpetatud muusikana, kompositsiooniline keerukus kui omamoodi tee-seda-ise projekt. Palm on näide, et tavainstrumentatsiooniga koosseis võib leidlike mängijate käes transformeeruda oodatust põnevamaks.

Teisel kauamängival “Rock Island” on nelik võtnud nõuks minna edasi pillikõlade moonutamises, kasutades kitarre ja trumme midi-signaalide kontrollimiseks. Nii kuuleb tihti kitarre klahvpillide rollis (kuula kas või avapala “Pearly” algusakordi), nii akustilisi kui elektroonilisi trumme polürütmilises põimingus (“Dog Milk”) või midi-kontrollitud taskusümfooniaid (“Swimmer”).

Põhitegur on siiski helgus ja päikselisus, millega nelik uuel kauamängival läheneb keerukatele ja nurgelistele kompositsioonidele. “Composite” algus kõlab klassikalise Beach Boysi pastišina, justkui Animal Collective töötlemas midagi Mr Bungle'i “California” pealt. Isegi kui loo edenedes tulevad sisse kõiksugu sünkoobid ja labürintlikud taktimõõdud, säilib üldiselt päikseline brianwilsonlik harmooniatunnetus, olgugi, et paljud kvarteti mõjutajad ja eelkäijad on pigem hämaramaid ja rõhuvamaid teemasid esitanud.

Siin pole vaid kuulajasõbralikku eksperimentalismi, rääkimata progest, mis ometi pungilik. Siin leidub ka läbikomponeeritud teemasid, mis oma nurgelisusest hoolimata teevad tuju heaks. 

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: