Viljandis algasid tudengite 16. teatripäevad

Foto: ERR

Kolme päeva jooksul jõuab kultuuriakadeemia ja lennukitehase lavale kaheksa etendust kaheksalt tudengite teatritrupilt, neist kolm on Soomest. Etendusi jälgib Kolmest Targast koosnev žürii, kes annab teatrirahvale erialast nõu ning toimuvad ka teatritegemise õpitoad.

"Lavale viib mind kirg esineda ja kirg minna kellegi teise kehasse. Antud näidendi, mis me siin etendama hakkame, "Fausti" puhul, siis mina mängin Mefistofelest seal ja Mefistofelese kehas on väga lahe olla," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" Tallinna Ülikooli üliõpilasteatri TYYT näitleja Marec Herman.

"Ma arvan, et see on mõlemale kasulik. Tudengiteatritele selle poolest, et neil on võimalus ennast suuremale publikule näidata, aga kultuurikorraldajatele on selles suhtes hea, et see on väga hea proovikivi alles alustavatele korraldajatele," sõnas teatripäevade peakorraldaja ja tulevane kultuurikorraldaja Kadri Kabanen.

Festivali korraldavad Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilased erinevatelt erialadelt, festivalist osa saama oodatakse aga kõiki huvilisi.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: