Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kontsertlavastus jutustab inimeste lugusid viimasest 100 aastast

Tartu ülikooli kammerkoor, akadeemiline naiskoor ja akadeemiline meeskoor koos dirigentide Triin Kochi ja Kuno Kergega ühendasid jõud, et kontsertlavastuses "Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd" jutustada Eesti inimeste lugusid, mis on toimunud viimase 100 aasta jooksul.

Kontsertlavastuses astuvad üles 120 lauljat Tartu ülikooli kolmest koorist ning näitlejad Andres Mähar ja Piret Simson, kellele kirjutas tekstid luuletaja Kaur Riismaa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Need minimonoloogid on kirjutatud päris lugudest inspireeritult. Kaur Riisma palus igal koorilauljal kirjutada mõne mälestuse oma vanavanemalt, tädidelt, onudelt, sõpradelt või enda mälestuse, mis on seotud lihtsate Eesti inimestega, ehk see meie Eesti, mida me tunneme ja teame, aga alatihti võib-olla märkame liiga vähe. Sealt ongi see tõukunud," selgitas lavastaja Jaanus Tepomees.

Kokku koguti ligi 80 lugu Eesti inimeste igapäevaelust, nende erinevatest juhtumistest ja ka keerulistest sõjaaegadest.

ERM-i avarad ruumid on üle 100 lavalolija ja publiku mahutamiseks piisavad.

"See sillapealene ala, nagu seda nimetatakse siin, on väga põnev, väga insipreeriv. See on keeruline ruum, sest see on täiesti ebasümmeetriline, sest lagi ei ole sirge, see läheb kogu aeg langevas või tõusvas joones. /.../ Ükski asi ei ole klassikaline - maja, neli seina, lagi ja põrand. Selles mõttes on see olnud keeruline, aga ma arvan, et see loobki piisavalt põnevaid uusi situatsioone, kuidas masse võib paigutada," rääkis Tepomees.

"See ruum on ka tohutult pikk, mida me ka proovime koos kunstik Liisi Tammega selle lavastuse jaoks kasutada. Loomulikult ka valguskunstik Priidu Adlas annab selleks oma panuse," lisas ta.

Muusikajuhtide Triin Kochi ja Kuno Kerge käe all esitavad koorilauljad koorimuusikat mitmelt Eesti heliloojalt nagu Veljo Tormis, Pärt Uusberg ja Kadri Voorand.

Kontsertlavastus jõuab vaatajate ette vaid ühel korral, sel pühapäeval Eesti Rahva Muuseumis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: