Eesti sõjaajaloo aastaraamat uurib, kas kindralid valmistuvad alati eelmiseks sõjaks ({{commentsTotal}})

NATO sõjalise komitee esimehe kindral Petr Paveli visiit.
NATO sõjalise komitee esimehe kindral Petr Paveli visiit. Autor/allikas: Ardi Hallismaa

"Kindralid (ja nende armeed) valmistuvad alati eelmiseks sõjaks,” nii kõlab paljukorratud tarkusetera. Käesolev kogumik näitab, kui palju selles kõnekäänus on tõtt ja kui palju mitte.

Värske väljaanne kannab alapealkirja "Visions of War. Experience, Imagination and Predictions of War in the Past and the Present". 

Üheteistkümnes artiklis analüüsivad ajaloolased, kuidas poliitilised, sõjalised, sotsiaalsed, majanduslikud ja kultuurilised tegurid, mis ajas alatasa muutuvad, on mõjutanud ja mõjutavad tulevikusõjast mõtlemist. Tulevase sõja kujutlemine on ajaloosündmuste ja -arengute oluline tegur, isegi kui kujutlustele, valmistumisele ja planeerimisele sõda (kohe) ei järgnegi. Kuidas kindralid ja nende armeed mõistsid sõda ja selleks valmistusid – see on küsimus, mis aitab mõista ajastu probleeme ning mõtteviisi laiemalt, kuid on ka teoreetiliseks ja kogemuslikuks aluseks, mis aitavad tänapäeva sõjaväelastel mõtestada oma elukutset ning korraldada sõjaväeelu rahuajal.

7. aastaraamatu autoriteks on Gary Baines (Lõuna-Aafrika), Benedict von Bremen (Saksamaa), Tobias J. Burgers (Saksamaa), kindral Michael H. Clemmesen (Taani), Martin van Creveld (Iisrael), Robert A. Jacobs (USA/Jaapan), Oliver B. Hemmerle (Saksamaa), Michael Jung (Saksamaa), Iain MacInnes (Šotimaa), Kaarel Piirimäe (Eesti), Alon Posner (Iisrael) ja Blaž Torkar (Sloveenia).

Aastaraamat on inglise keeles, selle toimetas Kaarel Piirimäe; sarja peatoimetaja on Toomas Hiio. 

Eesti Sõjaajaloo Aastaraamat / Estonian Yearbook of Military History on rahvusvaheline eelretsenseeritav teaduskogumik, mis ilmub Eesti Sõjamuuseumi ja Tallinna Ülikooli kirjastuse väljaandena. Selle kolleegiumisse kuuluvad prof. Karsten Brüggemann (Tallinna Ülikool / Tallinn University), dr. Ago Pajur (Tartu Ülikool / Univesity of Tartu), dr. Oula Silvennoinen (Helsingi Ülikool / University of Helsinki), dr. Tõnu Tannberg (Tartu Ülikool / University of Tartu) ja prof. emer. Seppo Zetterberg (Helsingi/Helsinki).

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: