Ilmar Raagi uue filmi peaosaliste rollikatsetele tuli 62 last

Foto: ERR

Täna algasid Tartus osatäitjate otsingud režissöör Ilmar Raagi uue lastefilmi "Erik Kivisüda". Seikluslik lastefilm räägib vaikse omaette hoidva poisi Eriku ja temperamentse tüdruku Maria seiklustest, millest on õppida nii lastel kui ka täiskasvanutel. Katsetele tuli kokku 62 poissi ja tüdrukut, kes soovivad filmi peaosaliste Eriku ja Maria rolli astuda.

"Ta kohtab Mariat, kes on ka väike tüdruk, aga väga iseteadev, temperamentne, täielik vastand Erikule ja loomulikult väike poiss armub, aga mitte mingi hinna eest ei hakka oma tunnetest rääkima, ja siis nad lähevad koos reisile, milles nad satuvad fantaasiamerele, mis on täiesti arusaamatute reeglitega," rääkis Raag "Aktuaalsele kaamerale".

Eriku ja Mariana fantaasiamerele seiklema soovivad minna paljud Tartu lapsed.

"Me pidime rääkima kaamerasse oma iseloomust ja oma huvidest ning meilt küsiti igast küsimusi. Ma kodus peegli ees mitu korda harjutasin, aga kui ma lõpuks siia tulin, ei olnud mul midagi sellest meelest, nii et kui ma lõpuks siia tulin, siis ma lihtsalt lasin peast," rääkis oma kogemusest Diljara.

Samuti osatäitjate otsingutele tulnud Kaspar varem näitlemisega tegelenud ei ole. "Aga koolis olen vahel mänginud mõnes väikeses projektis, mõnikord isegi peategelast, aga harilikult mõnda kõrvalist tegelast."

"Võib-olla on võimalik, kui siin on kahe maailma vahel, siis seal on teisel pool maailma, kus need seiklused toimuvad, ikka on sellised lahedad tegelased, et võib vaadata, äkki saab kuskile sinna ennast lükata," rääkis castingu'le tulnud Kaisa. "Kõrvalrollid teevadki pearollid lahedaks, mängivad suureks need."

Raagi sõnul on filmitegemise üks raskemaid osasid just casting, sest kõikidest andekatest soovijatest üle Eesti tuleb valida vaid kaks osatäitjat. "Erik Kivisüda" on Ilmar Raagi esimene lastefilm.

"Ma ise julgen arvata, et ma päris täiskavanuks ei ole saanud. Ma toon näiteks, et kõik Harry Potterid ma olen algusest lõpuni läbi vaadanud, ja mitte sellepärast, et mind oleks sunnitud, vaid seepärast, et see on mulle olnud huvitav. Seetõttu ma leian, et lõpuks iga režissöör teeb endast filmi," rääkis Raag.

"Erik Kivisüda" esilinastub 2019. aastal.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: