Sada Eesti mõtet. Andrus Ansip ja seemned ({{commentsTotal}})

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme.

Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Andrus Ansip:

"Teate, see, kes midagi taolist väidab, on seemneid söönud ja mitte neid seemneid, mida meie oma põldudele külvame.”

Urmas Vadi: "Kas keegi veel mäletab, mis asi oli ACTA? Ilmselt veel mäletatakse, kuid siiski näib see ACTA täna midagi kauget. Aga aastal 2012 olid kõik tagajalgel, palju oli neid, kes ACTA-t ei pooldanud ja kardsid, et nüüd võetakse Eesti riigilt ära see viimanegi õigus. Ja näis tõesti, et see ACTA on eestlaste peateema. Jah, orjaöö oleme üle elanud, Siberis oleme käinud, igasugu lollides sõdades surma saanud või siis alistunud hääletult, aga vaat, ACTA-ga hakkame me võitlema! Inimesed tulid ka tänavale.

Ja Andrus Ansip oli kui Kalevipoeg, kes pidi üksipäini põrgulistega võitlema, peksma oma vastaseid laudadega. Aga kuna Ansipil lauajuppe ei olnud, siis ta nüpeldas rumalaid ACTA vastaseid oma sõnadega.

Lisaks sellele seemnetelausele oli Ansipi soovitus ACTA vastastele: „Tavaliselt niisugustel puhkudel, kui inimestel sellised kahtlused on, siis selle vastu aitab aeg-ajalt see, et pannakse foolium mütsi sisse. Mõned arvavad, et abi võib olla ka mullivannist. Ma ei tea, mis konkreetsel puhul võiks aidata, aga inimesed võiksid otsida kusagilt abi!”

Vaadake neid inimesi veeparkides ja spaades, kes lebavad mullivannides, nemad ongi need, kes võitlevad oma sisemiste ACTA-kahtlustega."

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtteid loevad Helgi Erilaid ja Kaja Kärner. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: