Paides esietendub EMTA lavakunstikooli diplomilavastus "Richard3"

Foto: ERR

Paides esietendub homme Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli diplomilavastus "Richard3", mis sündis peamiselt lavakunstitudengitest koosneva trupi ühistööna William Shakespeare'i "Kuningas Richard III tragöödia" ainetel. See lavastus aitab omal moel kaasa Paide Teatri sünnile sügisel.

Neli sajandit pärast "Kuningas Richard III tragöödia" ilmumist on võimu küsimus kogu maailmas taas aktuaalne.

"Kuidas inimeste vahel võim kehtestub, kuidas riikides võim kehtestub, et saada [see] endale natuke selgemaks. Prooviprotsess on ikka see aeg, kus mingile teemale süvitsi keskenduda, nii et seekord [otsustasime] keskenduda võimule," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" EMTA lavakunstikooli 4. kursuse tudeng ja lavastaja Jan Teevet.

Etenduses teevad kaasa muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikooli lõpukursuse tudengid, kutselise näitlejana on Richard III ema rollis Ene Järvis.

"Mina olen 4. lend, nemad on 28. Ja nüüd ma võin öelda, et küll mul vedas. Ma ei ole niisugust noorte energiat, töötahet, huvitavat loomingulist mõtlemist [näinud], kõik see on mind tegelikult üles äratanud," sõnas Järvis.

"Tekst on väga mahukas, roll on päris pöörane. See tegelane on enamuse ajast laval," märkis EMTA lavakunstikooli 4. kursuse tudeng ja Richardi osatäitja Joosep Uus.

Teevet ütles, et "Richard3" sündis Paide Muusika- ja Teatrimaja laval eelkõige selleks, et aru saada, mida väikelinnas teatritegemine tegelikult tähendab. Paide kutseline teater avab uksed eeloleval sügisel.

"Siin saab teha igasugust teatrit. Aga see teater ei tohi publikut ära unustada," sõnas Teevet.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: