Keelesäuts. Prügi sorteerimine meie oma peas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Elektrooniliste jäätmete tekitatud reostus ohustab inimeste tervist
Elektrooniliste jäätmete tekitatud reostus ohustab inimeste tervist Autor/allikas: Wikipedia

Iseseisvuspäeva paiku helistas kunagine raadiokolleeg ja ülikoolikaaslane Mare. Et see oli aeg, kus palju räägiti kingitustest EV 100. sünnipäevaks, siis jutu sees ütles Mare ka mõtte, mida täna tema loal teiega jagan.

Naljaga pooleks öeldud, aga täiesti tõsiselt mõeldud. „Mina tahaksin Eestile kinkida niisuguse masina, mis jagaks inimeste jutust, nende lausetest sõnad kahte hunnikusse. Ühte, mis kannavad mõtet ja teise kõik need ee-d, ää-d,  täiesti vales kohas nagud, absoluutsed, tegelikult jne. Ja seda hunnikut, mis neist teistest kokku saab, peaksime võtma kui keskkonnareostust, meele- ja mõttekeskkonna reostust, mis raiskab meie aega ja muudab segaseks mõtte, mida öelda taheti.“  See oli Mare mõte.

Me peame loomulikuks võidelda looduskeskkonna reostamise vastu, korraldame talgupäevi, käime oma talgupäeva kogemusi jagamas juba üle maailma. Miks me siis peaksime lubama meele- ja mõttemaailma reostust?  Paari päeva pärast on emakeelepäev.  Kuidas oleks, kui katsuks selle keeleprügi sorteerimise teha ära oma peas juba enne, kui jutuga lagedale tuleme. Mõte ei kaoks prügi sisse ära ja kõik saaksime üksteisest paremini aru.

Head sorteerimist!

 

Kuulake varasemaid säutse siit.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: