Selgusid kauneimate raamatute rahva lemmikud ({{commentsTotal}})

"Purjetamine vabadusse"

Eesti kauneimate raamatute 2017 konkursi rahvahääletus on lõppenud. Kui kauneimate raamatute konkurss on traditsiooniline üritus ja tavapäraselt valivad professionaalsed žüriid eelnenud kalendriaastal kirjastatud raamatute hulgast välja 25 kauneimat Eesti raamatut ja 5 kauneimat Eesti lasteraamatut, siis publikuhääletus toimus kolmandat korda.

Lugejate lemmikud olid "Purjetamine vabadusse" (kujundaja Asko Künnap, väljaandja SA Unitas ja Mälu Instituut), "I3: Illustraatorid vol 3: 47 kunstnikku, 407 illustratsiooni" (koostaja ja kujundaja Elina Kasesalu, väljaandja Paper Cuts) ja "Tartu tähestik ehk Tarto taevane ja maine trükis" (kujundaja Kalle Müller, väljaandja Tartu Linnavalitsus).

"Purjetamine vabadusse" (kujundaja Asko Künnap) Autor: Eesti Rahvusraamatukogu

Lugejatel oli võimalik veebruarikuus Rahva Raamatu ja Apollo suuremates poodides ning Rahvusraamatukogu näitusesaalis anda oma hääl konkursi võiduraamatute seast enim meeldinud kujundusega raamatule. Hääletuses osales 385 inimest.

"I3: Illustraatorid vol 3: 47 kunstnikku, 407 illustratsiooni" (koostaja ja kujundaja Elina Kasesalu) Autor: Eesti Rahvusraamatukogu

Kauneimate raamatute konkursse korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.

"Tartu tähestik ehk Tarto taevane ja maine trükis" (kujundaja Kalle Müller) Autor: Eesti Rahvusraamatukogu

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: