Neljapäeval avastakse HOP galeriis Keiu Koppeli ehtenäitus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keiu Koppel
Keiu Koppel Autor/allikas: Keiu Koppel

Neljapäeval 22. märtsil kell 18.00 avatakse HOP galeriis ehtekunstnik Keiu Koppeli näitus "Lost in details", mis on vaade maailmale justkui läbi suurendusklaasi. Lugematu arv detaile on vormistatud eheteks.

Keskenduses detailidele võib totaalselt ära eksida terviku loomisel, nagu ka siis kui suurendada lõputult pilti Photoshopis, kus jõuame piksliteni välja ning võimatu on aru saada, millega on tegu. Tervikut hoomates pole justkui võimalik märgata detaili ja vastupidi.

Läbi suurendusklaasi vaadatuna on maailm erinevate struktuuride ja detailide rägastik. Siiski, mitte ainult rakud, koed, soomused, suled ja muu sarnane, vaid on ka nähtamatud mustrid. Keel reedab selliste süsteemide olemasolu. Igapäevaselt kasutatakse väljendeid nagu mõttemuster, sotsiaalne struktuur, inimeste võrgustik, ilma, et saaksime neid käega katsuda või mikroskoobi all uurida. Iga suur koosneb väikestest.

Nähtamatute mustrite olemasolu, millele viitavad ka vastavad mõisted keeles, on näide inimese vajadusest korrastada maailma. Nähtamatut püütakse süstematiseerida sama loogika alusel, mida oleme harjunud nägema füüsiliselt looduses, niisamuti nagu oleme üles ehitatud ka ise. Inimene on keerukas struktuuride kooslus, kuid samal ajal moodustab ta veelgi keerukamaid abstraktseid struktuure, mis annavad kokku inimühiskonna.

Maailma korrastamine on omane meile kõigile. Uudishimulikkuse aste ja suund on aga erinevad. Samal ajal, kui ühed rahulduvad lihtsama maailmapildiga, on teistel vajadus ikka veel ja veel asju lammutada ja uuesti kokku panna. Lammutamine on aga igasuguse ehitustöö vältimatu osa, ka selleks, et valmistada liikuvaid pindasid ehete jaoks, tuli hävitada korralikku siledat plekki.

Keiu Koppel on Tallinnas elav ja töötav ehtekunstnik, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna aastal 2012. Näitustel osaleb ta aastast 2010 ja on Eesti Kunstnike Liidu liige.

Näitust "Lost in Details" eksponeeriti esmakordselt 2017.aastal Berliinis, galeriis Trofejas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: