Kunstisarja "Lätted" teisel näitusel näeb kunstnik Huupi kudumeid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Huupi ehk Evelin Salumaa
Huupi ehk Evelin Salumaa Autor/allikas: erakogu

Laupäeval, 24. märtsil avatakse Voronja galerii EV100 kunstiprogrammi kuuluva näitustesarja "Lätted" teine näitus. Korternäituste sari toob kunstiväljapanekud Eesti armastatud kunstnike sünni- ja lapsepõlvekodudesse üle Eesti. Seekord avatakse näitus Raadama külas, Põlvamaal, mis on kunstnik Huupi sünnikoht.

"Evelin Salumaast, kes peitub kunstnikunime Huupi taha, pidi saama moekunstnik ja Huupi pidi eeskätt iseloomustama tema loodud moebrändi. Läks aga teisiti ning Evelin valis kunstnikuna eneseväljenduseks maalimise, kunstnikunime aga jättis alles ja tundub, et alles jäi Evelinile moepisik, sest oma sünnikohas eksponeerib Huupi kudumite kollektsiooni," selgitasid Voronja galeristid Kaili Kask ja Raul Oreskin ootamatuna tunduvat pööret Huupi näitustejadas. 

Kollektsioon, mida näitusel ekpsoneeritakse, on inspireeritud talu eluviisist ja Jaapani traditsioonilisest esteetikast wabi-sabi ning on pühendatud Evelin Salumaa vanaemale Elli Kuusikule.

"Lihtsus, ebasümmeetria, loomulikkus, ebatäiuslikkus ja aja jälg, on märksõnad, mis iseloomustavad minu esikkollektsiooni," avas Huupi näituse tagamaid. "Wabi-sabi kohaselt on artisanide poolt valmistatud esemete pisidefektid au sees, sama on ka antud kudumitega – vead on olulisel kohal ja komponeeritud kaunistustena."

Huupi on Tartu kunstnik ja Jakobi galerii galerist, kes on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maali eriala ja Tartu Ülikooli maali magistrantuuri.  Huupi näitus "Plat Principal" pälvis 2016. aastal maineka Ado Vabbe preemia.

"Lätete" sarja teist näitust saab näha kahel päeval – 24. ja 25. märtsil, kell 12–17. Ojanulga talus, Raadama külas, Põlvamaal. Talu asub Räpinast Rasina suunal sõites 4 km kaugusel, kohe Tootsi bussipeatuse kõrval. Google Mapsi või Waze'i kaudu orienteerudes on kõige lihtsam üles otsida Diomina OÜ.

24. märtsil toimuvale näitusele viib Voronja kunstibuss, mis väljub Vanemuise alumisest parklast kell 12. Raadamalt tagasisuunal Tartusse väljub buss kell 15. Bussis koha garanteerimiseks tuleb end varasemalt registreerida kas Voronja Facebooki lehel või telefonil 588 44 909. Bussireisi maksumus on 2 eurot.

Näitustesari Lätted toimub EV100 kunstiprogrammi raames. Ly Lestbergi ja Liina Vedleri abiga valmib igast näitusest videoülevaade ning lisarahastuse leidmisel programmi lõppedes ka dokumentaalfilm.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: