ERR.ee video. TÜHI saal keskendus eesti keelele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1522215720000 | amCalendar}}
Eesti keel
Eesti keel Autor/allikas: Scanpix / Postimees

28. märtsil kell 18 toimus Tallinna Kirjanike Maja musta laega saalis kuues „TÜHI saal“, mis oli Eesti Vabariigi 100. aastapäeva valguses pühendatud Eestimaale ja eesti keelele. ERR kultuuriportaal kandis sündmuse üle ja jäädvustas videos.

„TÜHI saal 6“ ühe korraldaja Tallinna Ülikooli eesti kirjanduse ja kirjandusteooria professori Piret Viirese sõnul esinevad sel üritusel TLÜ humanitaarteaduste instituudi õppejõud, üliõpilased ja vilistlased, kes pole Eestis sündinud, on aga siia elama, tööle või õppima asunud, räägivad ilusat eesti keelt ja armastavad eesti luulet. „Seepärast ongi kirjandusõhtu pealkiri „Eestimaal eesti keeles“ – on loomulik, et eesti keel ühendab kõiki Eestis elavaid rahvusi ja ka meie eestlastena võiksime aidata soovijatel seda õppida ja rääkida ning mitte minna kergekäeliselt suhtluses üle mõnele teisele keelele,“ ütles Viires.

Sarnasel teemal pidas Piret Viires kõne ka Tallinna Ülikooli EV100 aktusel.

Eesti luulet lugesid ja oma elust Eestis rääkisid Karsten Brüggemann, Szilard Toth, Hanna Zotova, Ulrike Plath, Tamar Bagishvili ja Imar Kutšukali. Eesti muusikat mängisid Adam Cullen ja Imar Kutšukali. Õhtut juhtis Piret Viires.

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) kirjanduslike kolmapäevade sari „TÜHI saal“ toimus koostöös Eesti Kirjanike Liiduga.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: