Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pühapäeval kantakse Kaarli kirikuse ette "Johannese passioon"

Tallinnas Kaarli kirikus valmistub 200-liikmeline koraalikoor koos viie solisti ja orkestriga barokkmuusika ühe suurteose - Johannese passiooni ettekandeks. Homsel palmipuudepühal algab kristlikus maailmas kannatusnädal ning Johann Sebastian Bachi loodud Kristuse kannatuste lugu on sel puhul ikka ja jälle esitatud.

Ligi 300 aastat tagasi kirjutatud Johannese passioon räägib Kristuse elu lõppvaatuse loo. Dirigent Andres Mustonen ütleb, et on seda Johann Sebastian Bachi teost dirigeerinud paarisajal korral, nii et see on talle suisa naha alla kasvanud. Kolmesaja muusiku koos musitseerima panemine on juba kõva pähkel, kuid kontserdi korraldajatel on veel ambitsioonikamad plaanid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me oleme teinud sel korral ühe erakordse asja, mida varem ei ole meie lähiümbruses tehtud, meil on kontserdi kavasse trükitud ära kogu tekst ja rasvaselt on välja toodud kõik koraalid, et publik ja koguduse liikmed, kes siia kirikusse tulevad võiksid koraale kaasa laulda," rääkis kontserdi produtsent Peeter Vähi.

Andres Mustonen kinnitab, et nende sooviks on esitada teost just nii nagu seda tehti Bachi ajal.

"Taastame seda, et see on kõige paremas vaimses mõttes rahvapidu, see ei ole mingite friikide barokne leiutamine, vaid see on inimestele, rahvale, et meie emotsioonid sellega kaasa läheks," rääkis Mustonene.

Kontserdi korraldajad soovivad Johannese passiooni esitamise palmipuudepühal muuta traditsiooniks ometigi samas millegi uuega üllatades.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: