Arhitektuuri- ja disainipaviljoni arhitektuurivõistluse võitis hispaanlaste "Lõigates horisonti" ({{commentsTotal}})

AD paviljoni võidutöö
AD paviljoni võidutöö "Lõigates horisonti" Autor/allikas: APPAREIL

Eesti Arhitektuurikeskuse poolt algatatud arhitektuurivõistluse puidust arhitektuuri- ja disainipaviljonile esikoha vääriliseks kuulutati 34 osaleja hulgast võistlustöö märgusõnaga "Lõigates horisonti", mille autorid on Edouard Cabay (APPAREIL, Hispaania) koostöös Josep Alcoveriga.

Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja ning žüriiliikme Raul Järgi sõnul osutus "Lõigates horisonti" parimaks oma võluva lihtsuse, puidu mitmekülgse eksponeerimise, diskreetse asendiplaani ja paindlikust võimaldava ruumiplaneeringuga. Esialgse plaani järgi valmib puidust büroohoone suveks 2019.

Teise preemia pälvis võistlustöö märgusõnaga "Puukuup" (autorid: Kaisa Lasner, Üllar Ambos, Ioannis Lykouras ja Pille Noole, LÜNK arhitektid OÜ ) ja kolmanda preemia võistlustöö märgusõnaga "Foorum" (autorid: Paco-Ernest Ulman ja Kaarel Künnap, Mudel Arhitektid). Lisaks tunnustati eripreemiaga ideekavandit "Black Mirror" (autorid: Ott Ojamaa ja Jüri Nigulas) ning äramärkimist vääris ideekavand "ArhÕU" (autor: Villem Tomiste, Stuudio Tallinn OÜ).

AD paviljoni võidutöö "Lõigates horisonti" väljastpoolt. Autor: APPAREIL

Võistluse eesmärk oli leida rahvusvaheliselt atraktiivse arhitektuuriga puidust sündmusruumi ja büroohoone lahendus, mis eksponeeriks puidukasutust ja pakuks välja lähiümbruse tervikliku kujunduskontseptsiooni. Samuti oodati võistlustöödelt tehasemaja lahenduse eeliste maksimaalset ärakasutamist ja lahenduse ajutisust – hoone on planeeritud Eesti Arhitektuurimuuseumi esisele krundile 5 aastaks, pärast mida peaks olema võimalik seda transportida uude asukohta. Ühtlasi oli võistluse eesmärk leida Eesti puitmajatootjatele esinduslik referentshoone.

Võistluse žürii: Raul Järg (Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja), Triin Ojari (Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor), Peeter Pere (arhitekt), Karli Luik (arhitekt), Endrik Mänd (Tallinna peaarhitekt), Argo Saul (majatootjate esindaja-ekspert) ja Timo Aarma (RKAS).

Kõikide võistlustöödega on võimalik tutvuda näitusel Eesti Arhitektuurimuuseumis, mis jääb avatuks 15. aprillini.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: