Sügisel avatav Paide teater sai kingituseks valguspargi

Foto: Olev Kenk/ERR

Sügisel tööd alustav Paide teater sai kingituseks heas töökorras kasutatud valguspargi. Tallinnas tegutsev Nordea kontserdimaja kinkis 40 liikuvpea prožektorit, mille väärtus on ligemale 400 000 eurot. Rahvusooper Estonia andis aga puldi, millega saab valgusteid juhtida.

Paide balletistuudio lapsed olid esimesed, kelle esinemist ilmestas uute võimalustega valguspark. Nordea kontserdimaja juht Aivar Sirelpuu ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Tallinna üks hõivatumaid kontserdi- ja etendusasutusi uuendab tehnikat ja kuna vana on veel täiesti töökorras, saab Paides tööd alustav teater seda vähemalt viis aastat suuremate probleemideta oma lavastustes kasutada.

"Teatri ja kontserdi tehniline elu liigub väga kiiresti edasi ja et selle kaasajaga kaasas käia, tulebki lihtsalt investeerida. Me oleme säästlikud tarbijad ja katsume kõiki vahendid hoida käigus viimse hetkeni ja see ei tähenda, et Paide on saanud nüüd mingid vanad kolud. Ei, kaugelt mitte," kinnitas Sirelpuu.

Paide Teatri projektijuht Harri Ausmaa usub, et loodavale Paide teatrile tähendab see suuremaid võimalusi. "Tõsi küll, sõnateatrina saab olema täitsa tore väljakutse, kuidas sellist hulka liikuvpea prožektoreid nii-öelda rääkima panna. Teeme siis ka vastavaid etendusi," ütles ta.

Rahvusooper Estonia peadirektor ja Paide teatri- ja muusikamaja nõukogu liige Aivar Mäe sõnas, et kuna kutselised teatrid muretsevad oma valgustehnikat järk-järgult, sest valgustehnika on väga kallis, siis Paide muusika- ja teatrimajas toimus see kõik ühekorraga. "Samm tulevikku on üsna võimas," lausus ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: