Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ühinenud Otepää valla kultuurimajad said ühes saalis kokku

Ühinenud Otepää vald koondas kõik kultuurimajad ühte asutusse. Vallal on nüüd oma loomejuht, kelleks sai otepäälasest näitleja Merilin Kirbits. Otepää kultuurikeskuste esimene üritus tõi ühte saali kokku kõigi liitunud valdade kultuurirahva.

"Ma tunnen, et praegu mul on energiat, motivatsiooni ja tahet, et endast midagi tagasi anda. Mul on olnud siin, Otepääl väga ilus lapsepõlv ja siin majas ma olen ka kasvanud," rääkis Otepää kultuurikeskuste loomejuht Merilin Kirbits "Aktuaalsele kaamerale".

"Me võtame koos ühiselt ette. Üle valla sündmused jagunevad. Enam pole ühte tugevat piirkonda," selgitas Otepää kultuurikeskuste juhataja Jorma Riivald.

Kõik kultuurimajad ja sealsed kollektiivid jäävad alles.

"Need inimesed, kes armastavad oma tööd ja kodu ja kodukandi kultuuri, nende jaoks hoolimata ühinemistest toimub kõik edasi," ütles Nõuni kultuurimaja perenaine Marika Viks.

Otepääl leitakse, et taolist reformi vajaks paljud Eesti kultuurimajad. Üritusi vaadates on näha, et kultuurijuhid on muutunud administraatoreiks, kes ostavad esinejaid sisse. Külalised on oodatud, kuid oma esinejad ja üritused kipuvad nende kõrval kaduma.

"Kultuurirahvas tuleb suuremate sündmuste puhul koos appi, et sünergia, mis omavahel peaks tekkima, olekski äkilisem ja ägedam," sõnas Otepää vallavalitsuse liige Valdur Sepp.

Otepääl oli ka neid kultuuritöötajaid, kes muudatustega kaasa ei läinud. Aeg näitab, kellel on õigus. Uutmoodi Otepää aastapäevapidu tõi igatahes korraldajaile suure aplausi.

"Muusika ja vastuvõtt, sampusega võeti juba vastu. No mis sa veel tahad!" märkis peoline Valli.

Vaja on oma lähenemist, oma kiiksu, mis rahva põnevusega kokku tooks, leitakse Otepääl.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: