Viljandi Kultuuriakadeemia loodud Pilliportaalis on rõhk Eesti pärimuspillidel

Foto: ERR

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakond sai valmis Pilliportaali, mis on mõeldud eelkõige 10–16-aastastele lastele ja noortele muusikahuvi tekitamiseks, kuid on abiks ka muusikatunnis. Pilliportaal koondab esmakordselt eesti keeles nii põhjaliku materjali kõikidest pilliliikidest, kuid eriline rõhk on Eesti pärimuspillidel.

Pilliportaal koondab videomaterjali, fotosid ja eestikeelseid tekste nii keel-, klahv-, näppe-, puhk- kui ka löökpillide kohta. "Kõige suurem väärtus on selles, et meil on eesti keeles, ühes kohas pillide kohta materjal, mida saab lugeda. Ja väga väärtuslik on ikkagi need originaalvideod," selgitas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusikaosakonna programmijuht Kadri Steinbach "Aktuaalsele kaamerale".

Iga pilli tutvustab selle pilli Eestis tuntud mängija. Pärimusmuusik Cätlin Mägi lõi ka ise videomaterjali salvestamisel kaasa, sest Eesti pärimuspillide kohta on tema hinnangul üsna vähe kirjasõna ja videomaterjali

"Aga nüüd on see torupill, parmupill, viiul, hiiu kannel, väikekannel, ühes portaalis koos. Pluss on ju tore see, et internetis saab ka vahetada infot," rääkis pärimusmuusik Cätlin Mägi.

Seega ei saa Pilliportaal kunagi päris valmis, juba lähiajal lisanduvad orkestripille tutvustavaid videod.

"Mul on nüüd portaal, kus ma võin iga hetk võtta ja lapsele näidata, millist iganes pilli. Sellist meil enne olnud ei ole. Lapse jaoks ta teeb elavamaks tunni kindlasti ja õpetaja jaoks ka," sõnas Abja Gümnaasiumi muusikaõpetaja Kadi Kask.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: