Lahkus Eesti rahaajaloo asjatundja Allan Tohv ({{commentsTotal}})

Allan Tohv.
Allan Tohv. Autor/allikas: erakogu

Pühapäeval, 01. aprillil suri ootamatult Eesti rahaajaloo uurija, rahvusvaheliselt tuntud Eesti kollektsionäär ning mitmete mõjukate rahateemaliste raamatute autor Allan Tohv (51).

Allan sündis 23. novembril 1966. aastal Tartus ning lõpetas 1993. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Ta töötas 90ndatel aastatel Hüvitusfondi juristi ning Hoiupanga juhatuse liikmena.

Allan Tohvi suureks kireks oli Eesti raha ajalugu ning paberraha kollektsioneerimine. Ta oli Eesti paberrahade ajaloo üks suuremaid eksperte.

Tohvi suurteos oli „Eesti raha 100“, mille ta andis välja Eesti Vabariigi 100ndaks sünnipäevaks 2016. aastal. Ligi 400-leheküljelise teose jaoks kogus ta materjali aastaid. Raamatus on üle 1700 parima trükikvaliteediga värvifoto, mis annavad unikaalse ülevaate nii Eesti Vabariigi müntide kui paberrahade ajaloost. Teoses on harukordseid fotosid rahadest, mida on maailmas säilinud vaid mõni üksik eksemplar ning millest fotode saamine oli väga aeganõudev ja erilisi läbirääkimisoskuseid nõudev töö. Ta tegi selleks muuhulgas koostööd Suurbritannia keskpangaga.

Allan Tohv oli raamatu „Sajandi rahalood“ ja veel mitme rahateemalise raamatu autor.

Allanit jäävad leinama ema Milvi, õde Auli, tütar Triin ja Allani elukaaslane Margi lastega. 

Allan Tohvi ärasaatmine toimub laupäeval, 7. aprillil kell 14:00 Tartu krematooriumis.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: