Sada Eesti mõtet. Tiiu Silves sellest, kelle naine olla ({{commentsTotal}})

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme. Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Tiiu Silves:

"Ma olen šeigi naine!"

Urmas Vadi: "Nii ütleb veidi enne aastatuhande vahetust vahvli- ja metallikuningannaks nimetatud Tiiu Silves Eesti päevalehele antud intervjuus. Terve see telefoni teel tehtud intervjuu on huvitav ja külvab meie hinge ka segadust ja ärevust, no ja muidugi ka kadedust. Sest kes ei tahaks olla šeigi naine ja kes ei tahaks olla šeik.

Meil siin Eestis liigub neid vähe. See on ka põhjus, miks Tiiu Silves oma intervjuus ütleb, et elab nüüd Saudi Araabia šeigiga marmorlossis ja Silvese mobiiltelefoniarved ületavad 20 000 krooni. Mõned inimesed ikka räägivad kole palju. Aga samas, kui sa oled seigi naine, siis sa kohe pead helistama ja ütlema, et oled šeigi naine. Silves kutsus lausa eesti naisi üles:

"Vaadake saudide poole. Mulle meeldib siin. Naised tööl ei käi ja mehed töötavad surmani.”

Eks Tiiu Silvese tegi selline olukord rõõmsaks muidugi, aga meestest on kahju. Vaesekesed muudkui rassivad ja siis surevad ära.

Sellest Silvese jutust tuleb välja, et ta on teinud läbi tõesti suure muutuse. Kui varem praalis Tiiu Silves sellega, et tal on palju raha, siis nüüd on ta jõudnud täiesti uuele tasemele:

"Ütleme nii, et olen hea elu peal. Ma ei tea enam, mis on raha. Minu suhtluspartnerid on printsid ja printsessid." Kas keegi kujutab ette seda elu, kui ei tea enam, mis on raha?

Olgem ausad, ega ei kujuta. Ja kuigi teeb kadedaks, et ma ise ei ole šeik ja mõtlen rahast, siis ikkagi on hea meel, et Tiiu Silvesel nii hästi oli. Loodan tõesti, et see telefoniintervjuu polnud antud Tiiu Silvesel kusagilt Kalamaja või oo õudust, Mustamäe üürikorterist."

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtteid loevad Helgi Erilaid ja Kaja Kärner. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: