Saksa Kevad pistis raamatud külmkappi

Foto: Saksa Kevad

Festival Saksa Kevad tutvustab aprilli lõpuni Saksa kultuuri. Festivali fookus on sel korral avalikul ruumil, kuhu on kolinud ka ühed isemoodi kirjanduslikud külmkapid.

Raamatuid on pistetud nii Telliskivi loomelinnaku külmkappi kui ka Rahvusraamatukogu kõrval olevasse külmikusse. Idee on tuua inimesed linnaruumi, tutvustada neile saksa kirjandust ja inspireerida neid raamatuid vahetama - tuues raamaturiiulist välja mõne üksiku ammu ununenud teose ja leida endale kirjanduskülmikust uus elamus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Idee on julgustada inimesi lugema Saksa kirjandust. Siin on ka eesti keeles raamatuid nii lastele kui ka täiskasvanutele. Siin on kuulsaid saksa autoreid nagu Siegfried Lenz ja tema kuulus romaan "Deutschstunde", mida inimesed võiksid lugeda. Muidugi on siin ka Goethe "Faust" ja paljud teised raamatud," ütles Goethe instituudi kultuuriprojektide koordinaator Markus Köcher.

Raamatud on just külmikus, selleks et püüda mööduvate inimeste tähelepanu ja neid argistest toimetustest korraks välja tuua. Praktiliselt on aga külmikud hea viis kaitsta raamatuid, kui ühel päeval võib olla õues 20 soojakraadi ja järgmisel sajada lund.

Eelkõige leiab kapist Saksa kirjandust, küll aga on sekka eksinud ka näiteks Vene kirjandusklassikat. Sel aastal on partnerliidumaaks Hamburg, kes sümboliseerib oma kultuuriprogrammiga Põhja-Saksamaa kultuurilist rikkust.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: