Sada Eesti mõtet. Eesti rahvas ämma kapist ({{commentsTotal}})

Foto: Karli Saul

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme. Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Eesti rahvas:

„Kes pani ämma raha kappi?”

Urmas Vadi: "Nii küsitakse kolmekümnendal oktoobril aastal 2012 Tõnismäel, Reformierakonna peakorteri ukse ees tänaval, kus korraldati meeleavaldus. Sellest on ajakirjanduses isegi pilt, kuidas üks naine hoiab käes plakatit, millel on kirjas "Kes pani ämma raha kappi?"

See küsimus on tõesti huvitav, me kõik tahaks seda teada!

Paljud keelduvad uskumast, et selline ämm on olemas, kõige uskmatumad tüübid on kindlad, et tegemist on kahtlaste tehingutega ja reformierakondlased ise toimetasid suured summad oma arvele ja räägivad nüüd ämmast. Mõned ämma-debatis osalejad nõuavad, et erakondade rahastamine oleks selgem ja läbipaistvam. Räägitakse aususest, inimestel on kõrini kahtlastest tehingutest, sobingutest, valemängijatest, susserdajatest. Au- ja õiglustunne on riivatud!
Aga mis neid inimesi tegelikult liikuma paneb, mis paneb neid Reformierakonna peakorteri ees seisma? Kas see pole lihtsalt kadedus, mis paneb küsima "Kes pani ämma raha kappi?" Kas siiski sügaval hingesopis ei pesitse kahtlus, et selline ämm, kes pani raha kappi, on siiski olemas. Ainult enamik ei tunne seda ämma. No kes ei tahaks endale sellist ämma, kes nagu muuseas paneb rahahunnikuid kappi?

Ja lõpuks ongi kogunenud rahvas tänavale lootuses saada ämmaga kontakti. Kahjuks on selline varakas ja helde ämm jäänud siiski lihtsurelike eest varjatuks."

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtteid loevad Helgi Erilaid ja Kaja Kärner. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: