Sada Eesti mõtet. Igor Volke kosmosest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Fred-Erik Kerner

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme. Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Igor Volke:

“Ma tean, et headus on üks kosmiline seadus.”

Peeter Helme: "Mine tea, võib-olla on õigus neil, kes ütlevad, et 21. sajandi suurim küsimus puudutab maavälise elu olemasolu. Aga oleneb muidugi, kelle jaoks: mõnel inimesel on sellest ükskõik, sest ta tahab teada, kuidas see teadmine tema elu muudaks. Ja mõne teise jaoks on see küsimus asjatu, sest tal on vastus juba olemas.

Viimaste hulka näib kuuluvat Igor Volke, kes tegeleb juba 1960ndatest aastatest alates kummaliste taevanähtuste, veidrate kohtumiste, imelike kogemuste ja seletamatute sündmuste registreerimisega. See kõik on ääretult põnev, kuid tundub, et Volke suurim avastus ei puuduta siiski mitte küsimust tulnukate olemasolust, vaid seisneb milleski palju üldisemas, ilusamas ja, mingis veidras mõttes – praktilisemas.

Sest kuidas teisiti nimetada äratundmist, et maailma käivitavaks jõuks on headus, nagu Volke kord saates „Hallo, Kosmos!” sedastas? Kui see ikka tõesti nii on, siis see on küll lohutav ja julgustav mõte. Olgu nende roheliste või hallide mehikestega, kuidas iganes – inimesed peaks joonduma nii suhetes tulnukatega kui ka omavahel headuse seadusest. Ega seda polegi siin planeedil just liiga palju rakendatud."

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtteid loevad Helgi Erilaid ja Kaja Kärner. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: