Sada Eesti mõtet. Ene-Liis Semper tatist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Karli Saul / Scanpix

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme. Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Ene-Liis Semper:

„...eestlaste head ninad on kõik täiesti umbes. Kollast tatti täis, kui piltlikult öelda.”

Peeter Helme: "Eestlaste tatistest ninadest rääkis lavastaja ja kunstnik Ene-Liis Semper enne vabariigi sajandat sünnipäeva Postimehele antud intervjuus. Ajakirjanik Heili Sibrits uuris ja puuris Semperilt, et miks ikka Tiit Ojasood rünnatakse ja kuidas mõjutab see presidendi vastuvõtu kultuuraprogrammi ehk piduliku kontsert-lavastuse ettevalmistamist.

Noh, mõjutas, kuidas mõjutas. Eks igaüks, kellel vähegi huvi oli, sai vaadata, järeldusi teha ning neid muidugi lahkesti sotsiaalvõrgustikes ilmarahvale lugemiseks välja pritsida. Paljud tegidki nii.

Aga see polegi oluline. Oluline on vast hoopis see, et Eesti kultuuripilt on väga kirju. Siia mahub nii konservatiivsemat kui revolutsioonilisemat ning Semper on teadupoolest kaldunud viimase poole. Seda nii kunstniku kui ka lavakujundaja, kostüümikunstniku ja lavastajana. Kuid karta võib, et talvisel ajal peab temagi vahel oma nina tatist puhtaks nuuskama."

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtteid loevad Helgi Erilaid ja Kaja Kärner. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: